TBUSA BORDER WAR
MERE SPORTS COMPLEX / MARIANNA, FL
April 27, 2024 through April 28, 2024
**2024 SEASON BASEBALL SCHEDULE** (MARIANNA, FL)
ENTRY FEE: 7U-8U FREE, 9U-14U $325. COME JOIN TBUSA. LIMITED SLOTS AVAILABLE DON'T WAIT AND MISS OUT REGISTER YOUR TEAM TODAY TO SAVE YOUR SPOT. TEAM AGE MOVES UP AUGUST 1, 2023.
TEAMS LISTED HAVE CONFIRMED PLAYING
BRACKETS POSTED WEDNESDAY AT MIDNIGHT
14U - NO STEEL CLEATS ON PORTABLE MOUND FIELD 1
7U
8U
9U
South Houston Tribe |
9 |
Cottonwood, AL |
Alabama Outlaws 8U |
9 |
Headland, AL |
Canes Southeast 8U |
9 |
Dothan, AL |
Gulf Coast Crush 8U |
9 |
Panama City, FL |
10U
11U
Forgotten Coast Athletics |
11 |
Port St Joe, FL |
OVERDRIVE |
11 |
Dothan, AL |
USA Prime Panhandle |
11 |
Marianna, FL |
Scrappers |
11 |
Ashford, AL |
Gulf Coast Crush 11u |
11 |
Panama City, FL |
12U
Panama City Mavericks |
12 |
Panama City, FL |
USA Prime Panhandle |
12 |
Marianna, FL |
Gulf Coast Elite |
12 |
Brewton, AL |
Dothan Dingers |
12 |
Dothan, AL |
Taylor Mavericks |
12 |
Taylor, AL |
Saltdogs |
12 |
Fort Walton Beach, FL |
Forgotten Coast Athletics |
12 |
Port St Joe, FL |
Tallahassee Heat-Maroon |
12 |
Tallahassee, FL |
Tallahassee HEAT Black |
12 |
Tallahassee, FL |
The Deep |
12 |
Tallahassee, FL |
13U
South Walton Hawks 13U |
13 |
Santa Rosa Beach, FL |
850 Waves |
13 |
Lynn Haven, FL |
Alabama Outlaws 13U |
13 |
Headland, AL |
Misfitz Baseball |
13 |
Enterprise, AL |
14U
USA Prime Panhandle |
14 |
Marianna, FL |
DOTHAN DODGERS 14U |
14 |
Dothan, AL |
DKSA Elite 14U |
14 |
Thomasville, GA |
WooSox |
14 |
Southport, FL |
Tallahassee Knights |
14 |
Tallahassee, FL |
Clutch Baseball |
14 |
Headland, AL |
15U
16U
17U
18U
Print Brackets
9U
6
16 |
South Houston Tribe
Canes Southeast 8U |
-vs- |
04/27/2024 - 9:00 AM |
FIELD 4 |
13
8 |
South Houston Tribe
Alabama Outlaws 8U |
-vs- |
04/27/2024 - 10:40 AM |
FIELD 4 |
15
4 |
Canes Southeast 8U
Gulf Coast Crush 8U |
-vs- |
04/27/2024 - 12:20 PM |
FIELD 4 |
7
18 |
Alabama Outlaws 8U
Gulf Coast Crush 8U |
-vs- |
04/27/2024 - 2:00 PM |
FIELD 4 |
-
- |
Seed 2
Seed 3 |
-vs- |
04/28/2024 - 9:00 AM |
FIELD 4 (GM1) |
-
- |
Seed 1
Seed 4 |
-vs- |
04/28/2024 - 10:40 AM |
FIELD 4 (GM2) |
-
- |
Winner Game 1
Winner Game 2 |
-vs- |
04/28/2024 - 12:20 PM |
FIELD 4 (CHAMPIONSHIP) |
11U
8
5 |
Scrappers
USA Prime Panhandle |
-vs- |
04/27/2024 - 8:00 AM |
FIELD 6 |
5
12 |
USA Prime Panhandle
Gulf Coast Crush 11u |
-vs- |
04/27/2024 - 9:40 AM |
FIELD 6 |
2
2 |
Scrappers
OVERDRIVE |
-vs- |
04/27/2024 - 11:20 AM |
FIELD 6 |
3
10 |
Forgotten Coast Athletics
Gulf Coast Crush 11u |
-vs- |
04/27/2024 - 1:00 PM |
FIELD 6 |
1
13 |
Forgotten Coast Athletics
OVERDRIVE |
-vs- |
04/27/2024 - 2:40 PM |
FIELD 6 |
-
- |
Seed 4
Seed 5 |
-vs- |
04/28/2024 - 8:00 AM |
FIELD 6 (GM1) |
-
- |
Seed 2
Seed 3 |
-vs- |
04/28/2024 - 9:40 AM |
FIELD 6 (GM2) |
-
- |
Seed 1
Winner Game 1 |
-vs- |
04/28/2024 - 11:20 AM |
FIELD 6 (GM3) |
-
- |
Winner Game 2
Winner Game 3 |
-vs- |
04/28/2024 - 1:00 PM |
FIELD 6 (CHAMPIONSHIP) |
12U
2
10 |
USA Prime Panhandle
Panama City Mavericks |
-vs- |
04/27/2024 - 8:00 AM |
FIELD 3 |
9
6 |
Dothan Dingers
Forgotten Coast Athletics |
-vs- |
04/27/2024 - 8:00 AM |
FIELD 5 |
8
10 |
USA Prime Panhandle
The Deep |
-vs- |
04/27/2024 - 9:40 AM |
FIELD 3 |
11
6 |
Tallahassee HEAT Black
Dothan Dingers |
-vs- |
04/27/2024 - 9:40 AM |
FIELD 5 |
6
21 |
Panama City Mavericks
Gulf Coast Elite |
-vs- |
04/27/2024 - 11:20 AM |
FIELD 3 |
13
6 |
Tallahassee Heat-Maroon
Forgotten Coast Athletics |
-vs- |
04/27/2024 - 11:20 AM |
FIELD 5 |
2
14 |
Taylor Mavericks
The Deep |
-vs- |
04/27/2024 - 1:00 PM |
FIELD 3 |
2
4 |
Saltdogs
Tallahassee HEAT Black |
-vs- |
04/27/2024 - 1:00 PM |
FIELD 5 |
3
15 |
Taylor Mavericks
Gulf Coast Elite |
-vs- |
04/27/2024 - 2:40 PM |
FIELD 3 |
3
1 |
Tallahassee Heat-Maroon
Saltdogs |
-vs- |
04/27/2024 - 2:40 PM |
FIELD 5 |
-
- |
Seed 9
Seed 10 |
-vs- |
04/28/2024 - 8:00 AM |
FIELD 5 (GROUP B) GM1 |
-
- |
Seed 7
Seed 8 |
-vs- |
04/28/2024 - 9:40 AM |
FIELD 5 (GROUP B) GM2 |
-
- |
Seed 6
Winner Game 1 |
-vs- |
04/28/2024 - 11:20 AM |
FIELD 5 (GROUP B) GM3 |
-
- |
Winner Game 2
Winner Game 3 |
-vs- |
04/28/2024 - 1:00 PM |
FIELD 5 (GROUP B) CHAMPIONSHIP |
-
- |
Seed 4
Seed 5 |
-vs- |
04/28/2024 - 8:00 AM |
FIELD 3 (GROUP A) GM1 |
-
- |
Seed 2
Seed 3 |
-vs- |
04/28/2024 - 9:40 AM |
FIELD 3 (GROUP A) GM2 |
-
- |
Seed 1
Winner Game 1 |
-vs- |
04/28/2024 - 11:20 AM |
FIELD 3 (GROUP A) GM3 |
-
- |
Winner Game 2
Winner Game 3 |
-vs- |
04/28/2024 - 1:00 PM |
FIELD 3 (GROUP A) CHAMPIONSHIP |
13U
9
1 |
850 Waves
Alabama Outlaws 13U |
-vs- |
04/27/2024 - 8:00 AM |
FIELD 2 |
9
4 |
850 Waves
South Walton Hawks 13U |
-vs- |
04/27/2024 - 9:40 AM |
FIELD 2 |
11
12 |
Alabama Outlaws 13U
Misfitz Baseball |
-vs- |
04/27/2024 - 11:20 AM |
FIELD 2 |
15
0 |
Misfitz Baseball
South Walton Hawks 13U |
-vs- |
04/27/2024 - 1:00 PM |
FIELD 2 |
-
- |
Seed 2
Seed 3 |
-vs- |
04/28/2024 - 9:00 AM |
FIELD 2 (GM1) |
-
- |
Seed 1
Seed 4 |
-vs- |
04/28/2024 - 10:40 AM |
FIELD 2 (GM2) |
-
- |
Winner Game 1
Winner Game 2 |
-vs- |
04/28/2024 - 12:20 PM |
FIELD 2 (CHAMPIONSHIP) |
14U
4
5 |
USA Prime Panhandle
WooSox |
-vs- |
04/27/2024 - 8:00 AM |
FIELD 1 |
10
7 |
USA Prime Panhandle
DKSA Elite 14U |
-vs- |
04/27/2024 - 9:40 AM |
FIELD 1 |
0
8 |
Tallahassee Knights
WooSox |
-vs- |
04/27/2024 - 11:20 AM |
FIELD 1 |
12
1 |
Clutch Baseball
DKSA Elite 14U |
-vs- |
04/27/2024 - 1:00 PM |
FIELD 1 |
0
12 |
Tallahassee Knights
DOTHAN DODGERS 14U |
-vs- |
04/27/2024 - 2:40 PM |
FIELD 1 |
0
5 |
Clutch Baseball
DOTHAN DODGERS 14U |
-vs- |
04/27/2024 - 4:20 PM |
FIELD 1 |
-
- |
Seed 4
Seed 5 |
-vs- |
04/28/2024 - 8:00 AM |
FIELD 1 (GM1) |
-
- |
Seed 3
Seed 6 |
-vs- |
04/28/2024 - 9:40 AM |
FIELD 1 (GM2) |
-
- |
Seed 1
Winner Game 1 |
-vs- |
04/28/2024 - 11:20 AM |
FIELD 1 (GM3) |
-
- |
Seed 2
Winner Game 2 |
-vs- |
04/28/2024 - 1:00 PM |
FIELD 1 (GM4) |
-
- |
Winner Game 3
Winner Game 4 |
-vs- |
04/28/2024 - 2:40 PM |
FIELD 1 (CHAMPIONSHIP) |
Seed 1 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Seed 4 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Winner Game 1 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Winner Game 2 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Seed 3 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Seed 2 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Canes Southeast 8U |
2-0-0 |
2-0-0 |
0 |
1 |
Alabama Outlaws 8U |
0-2-0 |
0-2-0 |
0 |
4 |
Gulf Coast Crush 8U |
1-1-0 |
1-1-0 |
0 |
2 |
South Houston Tribe |
1-1-0 |
2-17-1 |
0 |
3 |
Games
4-27 |
South Houston Tribe |
6 |
Canes Southeast 8U |
16 |
4-27 |
South Houston Tribe |
13 |
Alabama Outlaws 8U |
8 |
4-27 |
Canes Southeast 8U |
15 |
Gulf Coast Crush 8U |
4 |
4-27 |
Alabama Outlaws 8U |
7 |
Gulf Coast Crush 8U |
18 |
4-28 |
Seed 2 |
- |
Seed 3 |
- |
4-28 |
Seed 1 |
- |
Seed 4 |
- |
4-28 |
Winner Game 1 |
- |
Winner Game 2 |
- |
Seed 1 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Seed 3 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Winner Game 1 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Winner Game 2 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Winner Game 3 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Seed 2 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Seed 5 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Gulf Coast Crush 11u |
2-0-0 |
3-2-0 |
0 |
1 |
USA Prime Panhandle |
0-2-0 |
14-8-0 |
0 |
4 |
OVERDRIVE |
1-0-1 |
12-7-2 |
0 |
2 |
Forgotten Coast Athletics |
0-2-0 |
0-4-1 |
0 |
5 |
Seed 4 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Scrappers |
1-0-1 |
13-1-1 |
0 |
3 |
Games
4-27 |
Scrappers |
8 |
USA Prime Panhandle |
5 |
4-27 |
USA Prime Panhandle |
5 |
Gulf Coast Crush 11u |
12 |
4-27 |
Scrappers |
2 |
OVERDRIVE |
2 |
4-27 |
Forgotten Coast Athletics |
3 |
Gulf Coast Crush 11u |
10 |
4-27 |
Forgotten Coast Athletics |
1 |
OVERDRIVE |
13 |
4-28 |
Seed 4 |
- |
Seed 5 |
- |
4-28 |
Seed 2 |
- |
Seed 3 |
- |
4-28 |
Seed 1 |
- |
Winner Game 1 |
- |
4-28 |
Winner Game 2 |
- |
Winner Game 3 |
- |
Winner Game 2 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Winner Game 1 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Seed 6 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Seed 8 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Winner Game 3 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Seed 4 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Seed 1 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Seed 3 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Seed 2 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Seed 5 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Seed 7 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Seed 10 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
The Deep |
2-0-0 |
6-3-0 |
0 |
4 |
Forgotten Coast Athletics |
0-2-0 |
7-15-2 |
0 |
9 |
Dothan Dingers |
1-1-0 |
1-1-0 |
0 |
5 |
Panama City Mavericks |
1-1-0 |
10-7-0 |
0 |
6 |
Tallahassee HEAT Black |
2-0-0 |
6-1-0 |
0 |
2 |
Gulf Coast Elite |
2-0-0 |
2-0-0 |
0 |
3 |
Seed 9 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Saltdogs |
0-2-0 |
0-2-0 |
0 |
7 |
Taylor Mavericks |
0-2-0 |
4-9-0 |
0 |
10 |
Tallahassee Heat-Maroon |
2-0-0 |
3-2-0 |
0 |
1 |
USA Prime Panhandle |
0-2-0 |
14-5-0 |
0 |
8 |
Games
4-27 |
USA Prime Panhandle |
2 |
Panama City Mavericks |
10 |
4-27 |
Dothan Dingers |
9 |
Forgotten Coast Athletics |
6 |
4-27 |
USA Prime Panhandle |
8 |
The Deep |
10 |
4-27 |
Tallahassee HEAT Black |
11 |
Dothan Dingers |
6 |
4-27 |
Panama City Mavericks |
6 |
Gulf Coast Elite |
21 |
4-27 |
Tallahassee Heat-Maroon |
13 |
Forgotten Coast Athletics |
6 |
4-27 |
Taylor Mavericks |
2 |
The Deep |
14 |
4-27 |
Saltdogs |
2 |
Tallahassee HEAT Black |
4 |
4-27 |
Taylor Mavericks |
3 |
Gulf Coast Elite |
15 |
4-27 |
Tallahassee Heat-Maroon |
3 |
Saltdogs |
1 |
4-28 |
Seed 9 |
- |
Seed 10 |
- |
4-28 |
Seed 7 |
- |
Seed 8 |
- |
4-28 |
Seed 6 |
- |
Winner Game 1 |
- |
4-28 |
Winner Game 2 |
- |
Winner Game 3 |
- |
4-28 |
Seed 4 |
- |
Seed 5 |
- |
4-28 |
Seed 2 |
- |
Seed 3 |
- |
4-28 |
Seed 1 |
- |
Winner Game 1 |
- |
4-28 |
Winner Game 2 |
- |
Winner Game 3 |
- |
Seed 1 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Seed 4 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Winner Game 1 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Winner Game 2 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Seed 3 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Seed 2 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Alabama Outlaws 13U |
0-2-0 |
2-5-0 |
0 |
3 |
South Walton Hawks 13U |
0-2-0 |
0-4-1 |
0 |
4 |
Misfitz Baseball |
2-0-0 |
22-5-1 |
0 |
2 |
850 Waves |
2-0-0 |
10-10-0 |
0 |
1 |
Games
4-27 |
850 Waves |
9 |
Alabama Outlaws 13U |
1 |
4-27 |
850 Waves |
9 |
South Walton Hawks 13U |
4 |
4-27 |
Alabama Outlaws 13U |
11 |
Misfitz Baseball |
12 |
4-27 |
Misfitz Baseball |
15 |
South Walton Hawks 13U |
0 |
4-28 |
Seed 2 |
- |
Seed 3 |
- |
4-28 |
Seed 1 |
- |
Seed 4 |
- |
4-28 |
Winner Game 1 |
- |
Winner Game 2 |
- |
Winner Game 1 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Seed 1 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Seed 6 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Seed 2 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Winner Game 2 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Winner Game 4 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Winner Game 3 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Seed 3 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
Seed 5 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
DKSA Elite 14U |
0-2-0 |
6-6-2 |
0 |
6 |
WooSox |
2-0-0 |
12-5-0 |
0 |
2 |
Tallahassee Knights |
0-2-0 |
2-8-0 |
0 |
5 |
Clutch Baseball |
1-1-0 |
1-1-0 |
0 |
3 |
Seed 4 |
0-0-0 |
0-0-0 |
|
|
DOTHAN DODGERS 14U |
2-0-0 |
5-0-0 |
0 |
1 |
USA Prime Panhandle |
1-1-0 |
7-11-1 |
0 |
4 |
Games
4-27 |
USA Prime Panhandle |
4 |
WooSox |
5 |
4-27 |
USA Prime Panhandle |
10 |
DKSA Elite 14U |
7 |
4-27 |
Tallahassee Knights |
0 |
WooSox |
8 |
4-27 |
Clutch Baseball |
12 |
DKSA Elite 14U |
1 |
4-27 |
Tallahassee Knights |
0 |
DOTHAN DODGERS 14U |
12 |
4-27 |
Clutch Baseball |
0 |
DOTHAN DODGERS 14U |
5 |
4-28 |
Seed 4 |
- |
Seed 5 |
- |
4-28 |
Seed 3 |
- |
Seed 6 |
- |
4-28 |
Seed 1 |
- |
Winner Game 1 |
- |
4-28 |
Seed 2 |
- |
Winner Game 2 |
- |
4-28 |
Winner Game 3 |
- |
Winner Game 4 |
- |
Event Address: 3625 CAVERNS RD, MARIANNA, FL 32477
Map and Directions
Weather:
MARIANNA WEATHER
|
|