Home | Membership | Age Calculator | Looking for a Team/Player? | Information / About Us | Team Insurance
Silver Slugger | Point Standings | World Series | Ring | TBUSA Rules | Contact Us | Login / Join

TBUSA DUGOUT CLASSIC

JAMES OATES SPORTS COMPLEX / DOTHAN, AL
June 10, 2023 through June 11, 2023

**2023 SEASON BASEBALL SCHEDULE**  (DOTHAN, ALABAMA) 

ENTRY FEE: 7U-8U FREE, 9U-15U $325.   COME JOIN TBUSA.  LIMITED  SLOTS AVAILABLE DON'T WAIT AND MISS OUT REGISTER YOUR TEAM TODAY TO SAVE YOUR SPOT.

 

 

 

**FIELD LOCATIONS** 

 

JAMES OATES COMPLEX - 300 TAYLOR RD., DOTHAN, AL 36303 

NORTHCUTT FIELD - 501 RECREATION RD., AL 36303 

 PITTMAN FIELD - 1701 STADIUM ST., DOTHAN, AL 36301 

MIRACLE FIELD - 501 RECREATION RD., DOTHAN, AL 36303

HEADLAND HIGH SCHOOL FIELD - 312 E. MAIN STREET, HEADLAND, AL 36345 

 

8U/9U - JAMES OATES SOFTBALL COMPLEX (Turf Infields)

10U/11U/12U - JAMES OATES BASEBALL COMPLEX (Turf Infields) 

Please See Rules for Turf Fields at James Oates (Listed Below) 

13U - MIRACLE FIELDS (HARDY) AND (BREWTON)

14U - PITTMAN AND NORTHCUTT

15U - HEADLAND HIGH SCHOOL FIELD

 

James Oates Turf Field Rules 

 

  Approved Equipment Only 

No Spikes/Metal Cleats 
(Molded cleats or Athletic shoes ONLY) 
No Peanuts. No Gum. No Seeds IN PARK 
No Tobacco of any kind IN PARK 
No Sports Drinks (Only Water in Dugouts or on Fields)
No Alcohol  
No Sharp Objects 
No Pets. No Bicycles. No Scooters. ETC. 
PLEASE FOLLOW THE RULES
TEAMS THAT DO NOT FOLLOW THE RULES WILL BE REMOVED BY THE CITY
 

 

 

Visit Dothan

 

 

 

 

7U
No teams have registered for this age group.

8U
Team Name Age City, State
Panhandle Hurricanes 8 Panama City Beach, FL
South Walton Hawks 8U 8 Santa Rosa Beach, FL
Alabama Outlaws 8U 8 Headland, AL
Albany Xpress 8 Dawson, GA
Crush 7U 8 Panama City, FL
South Alabama Smoke 7 Enterprise, Alabama, AL
DSL 8U 8 Dothan, AL

9U
Team Name Age City, State
Clubhouse Baseball 9u 9 Pace, FL
NWF Tropics 9 Panama City, FL
Strikers 9 Skipperville, AL
TNR 9 Troy, AL
South GA Gnats 9 Lake Park, GA

10U
Team Name Age City, State
5 Star National Gold 10 Tifton, GA
DAL 10U 10 Dothan, AL
Tridents Baseball Club 10 Panama City Beach, FL
Clubhouse Baseball 10u Blue 10 Pace, FL
Knuckleheads 13 10 Thomasville, GA
Lake Boyz 10 Eufaula, AL
South Georgia Select 10 Albany, GA
Troy Boys 10 Troy, AL
MASH 10 Enterprise, AL
Rehobeth All Stars 10 Dothan, AL
DSL 10U 10 Dothan, AL

11U
Team Name Age City, State
5 Star National BLACK 11 Tifton, GA
TC SELECT 11 Prattville, AL
East Coast Sox 11U 11 Pace, FL
Sandlot Legends 11 Ashford, AL

12U
Team Name Age City, State
Crushers 12 Ozark, AL
DAL 12 DOTHAN, AL
USA Prime Panhandle 12 Marianna, FL
5 Star National BLACK 12 Tifton, GA
Dothan National 12 Dothan, AL
Rehobeth All Stars 12 Dothan, AL
Wiregrass Prospects 12 Geneva, AL
Tallahassee Heat 12 Crawfordville, FL
Winthrop 12 Tallahassee, FL

13U
Team Name Age City, State
NWF Baseball 13 Southport, FL
Eagles 13U 13 Niceville, FL
5 Star National Gold 13 Tifton, GA
Triton Rays Blue 13 Wetumpka, AL
FSA Warriors 13 Thomasville, GA
WooSox 13 Southport, FL
DOTHAN DODGERS 13U 13 Dothan, AL
USA Prime Panhandle 13 Marianna, FL
Bay Rays 13 Panama city, FL

14U
Team Name Age City, State
5 Star National Black 14 Tifton, GA
Canes Montgomery 14u- Boan 14 Wetumpka, AL
Prime 9 14u 14 Dothan, AL
Prime 9 14u Red 14 Dothan, AL
Chaos 14 Enterprise, AL
Maximum Elite Grays 14 Montgomery, AL
Clubhouse Baseball - Molino 13 Molino, FL
Sandlot Legends 13U 14 Ashford, AL

15U
Team Name Age City, State
Crestview Yankees 15 Crestview, FL
USA Prime Panhandle 15 Marianna, FL
Wiregrass Indians 15 Headland, AL
Regulators 15U 15 DOTHAN, AL
Cutters 15U 15 Moultrie, GA
Panhandle Prime 15 Panama City, FL

16U
No teams have registered for this age group.

17U
No teams have registered for this age group.

18U
No teams have registered for this age group.

Print Brackets

8U
Score
Game Date / Time Location
11
0
Panhandle Hurricanes
South Alabama Smoke
-vs- 06/10/2023 - 8:00 AM FIELD 4
13
4
Panhandle Hurricanes
DSL 8U
-vs- 06/10/2023 - 9:10 AM FIELD 4
11
10
Crush 7U
South Alabama Smoke
-vs- 06/10/2023 - 10:20 AM FIELD 4
16
1
Alabama Outlaws 8U
DSL 8U
-vs- 06/10/2023 - 11:30 AM FIELD 4
15
4
South Walton Hawks 8U
Crush 7U
-vs- 06/10/2023 - 12:40 PM FIELD 4
1
11
Albany Xpress
Alabama Outlaws 8U
-vs- 06/10/2023 - 1:50 PM FIELD 4
2
18
Albany Xpress
South Walton Hawks 8U
-vs- 06/10/2023 - 3:00 PM FIELD 4
15
5
South Walton Hawks 8U
DSL 8U
-vs- 06/11/2023 - 8:00 AM FIELD 4 (GM1)
10
4
Panhandle Hurricanes
Albany Xpress
-vs- 06/11/2023 - 9:10 AM FIELD 4 (GM2)
6
4
South Walton Hawks 8U
Panhandle Hurricanes
-vs- 06/11/2023 - 10:20 AM FIELD 4 (GM3)
10
6
Crush 7U
South Alabama Smoke
-vs- 06/11/2023 - 11:30 AM FIELD 4 (GM4)
19
4
Alabama Outlaws 8U
Crush 7U
-vs- 06/11/2023 - 12:40 PM FIELD 4 (GM5)
5
3
South Walton Hawks 8U
Alabama Outlaws 8U
-vs- 06/11/2023 - 1:50 PM FIELD 4 (CHAMPIONSHIP)

9U
Score
Game Date / Time Location
16
3
NWF Tropics
Strikers
-vs- 06/10/2023 - 8:00 AM FIELD 5
12
4
NWF Tropics
South GA Gnats
-vs- 06/10/2023 - 9:40 AM FIELD 5
4
18
Strikers
TNR
-vs- 06/10/2023 - 11:20 AM FIELD 5
11
2
Clubhouse Baseball 9u
South GA Gnats
-vs- 06/10/2023 - 1:00 PM FIELD 5
10
9
Clubhouse Baseball 9u
TNR
-vs- 06/10/2023 - 2:40 PM FIELD 5
16
6
South GA Gnats
Strikers
-vs- 06/11/2023 - 8:00 AM FIELD 5 (GM1)
9
6
Clubhouse Baseball 9u
TNR
-vs- 06/11/2023 - 9:40 AM FIELD 5 (GM2)
9
6
NWF Tropics
South GA Gnats
-vs- 06/11/2023 - 11:20 AM FIELD 5 (GM3)
11
1
Clubhouse Baseball 9u
NWF Tropics
-vs- 06/11/2023 - 1:00 PM FIELD 5 (CHAMPIONSHIP)

10U
Score
Game Date / Time Location
6
5
5 Star National Gold
DSL 10U
-vs- 06/10/2023 - 8:00 AM FIELD 2
15
0
DAL 10U
Tridents Baseball Club
-vs- 06/10/2023 - 8:00 AM FIELD 3
12
3
5 Star National Gold
Lake Boyz
-vs- 06/10/2023 - 9:40 AM FIELD 2
9
5
DAL 10U
Troy Boys
-vs- 06/10/2023 - 9:40 AM FIELD 3
2
11
DSL 10U
South Georgia Select
-vs- 06/10/2023 - 11:20 AM FIELD 2
3
13
Tridents Baseball Club
MASH
-vs- 06/10/2023 - 11:20 AM FIELD 3
1
12
Lake Boyz
Knuckleheads 13
-vs- 06/10/2023 - 1:00 PM FIELD 2
6
7
Clubhouse Baseball 10u Blue
Troy Boys
-vs- 06/10/2023 - 1:00 PM FIELD 3
5
6
Rehobeth All Stars
South Georgia Select
-vs- 06/10/2023 - 2:40 PM FIELD 2
13
4
Clubhouse Baseball 10u Blue
MASH
-vs- 06/10/2023 - 2:40 PM FIELD 3
5
9
Rehobeth All Stars
Knuckleheads 13
-vs- 06/10/2023 - 4:20 PM FIELD 2
10
2
Lake Boyz
Tridents Baseball Club
-vs- 06/11/2023 - 8:00 AM FIELD 3 (GROUP B) GM1
4
3
Rehobeth All Stars
DSL 10U
-vs- 06/11/2023 - 9:40 AM FIELD 3 (GROUP B) GM2
12
7
MASH
Lake Boyz
-vs- 06/11/2023 - 11:20 AM FIELD 3 (GROUP B) GM3
1
18
Rehobeth All Stars
MASH
-vs- 06/11/2023 - 1:00 PM FIELD 3 (GROUP B) CHAMPIONSHIP
3
4
South Georgia Select
Troy Boys
-vs- 06/11/2023 - 8:00 AM FIELD 2 (GROUP A) GM1
5
11
5 Star National Gold
Clubhouse Baseball 10u Blue
-vs- 06/11/2023 - 9:40 AM FIELD 2 (GROUP A) GM2
6
17
Knuckleheads 13
Troy Boys
-vs- 06/11/2023 - 11:20 AM FIELD 2 (GROUP A) GM3
5
7
DAL 10U
Clubhouse Baseball 10u Blue
-vs- 06/11/2023 - 1:00 PM FIELD 2 (GROUP A) GM4
4
5
Troy Boys
Clubhouse Baseball 10u Blue
-vs- 06/11/2023 - 2:40 PM FIELD 2 (GROUP A) CHAMPIONSHIP

11U
Score
Game Date / Time Location
7
3
TC SELECT
Sandlot Legends
-vs- 06/10/2023 - 9:00 AM FIELD 1
5
2
TC SELECT
5 Star National BLACK
-vs- 06/10/2023 - 10:40 AM FIELD 1
11
5
Sandlot Legends
East Coast Sox 11U
-vs- 06/10/2023 - 12:20 PM FIELD 1
4
7
5 Star National BLACK
East Coast Sox 11U
-vs- 06/10/2023 - 2:00 PM FIELD 1
2
5
Sandlot Legends
East Coast Sox 11U
-vs- 06/11/2023 - 8:00 AM FIELD 1 (GM1)
8
7
TC SELECT
5 Star National BLACK
-vs- 06/11/2023 - 9:40 AM FIELD 1 (GM2)
5
8
East Coast Sox 11U
TC SELECT
-vs- 06/11/2023 - 11:20 AM FIELD 1 (CHAMPIONSHIP)

12U
Score
Game Date / Time Location
6
1
Rehobeth All Stars
Crushers
-vs- 06/10/2023 - 8:00 AM FIELD 4
8
7
DAL
Wiregrass Prospects
-vs- 06/10/2023 - 8:00 AM FIELD 5
10
8
Rehobeth All Stars
USA Prime Panhandle
-vs- 06/10/2023 - 9:40 AM FIELD 4
11
8
DAL
Tallahassee Heat
-vs- 06/10/2023 - 9:40 AM FIELD 5
8
9
Crushers
Winthrop
-vs- 06/10/2023 - 11:20 AM FIELD 4
4
7
Dothan National
Wiregrass Prospects
-vs- 06/10/2023 - 11:20 AM FIELD 5
11
8
5 Star National BLACK
USA Prime Panhandle
-vs- 06/10/2023 - 1:00 PM FIELD 4
13
1
Tallahassee Heat
Dothan National
-vs- 06/10/2023 - 1:00 PM FIELD 5
15
0
5 Star National BLACK
Winthrop
-vs- 06/10/2023 - 2:40 PM FIELD 4
4
15
Crushers
Dothan National
-vs- 06/11/2023 - 8:00 AM FIELD 5 (GROUP B) GM1
4
22
Winthrop
USA Prime Panhandle
-vs- 06/11/2023 - 9:40 AM FIELD 5 (GROUP B) GM2
4
10
Dothan National
USA Prime Panhandle
-vs- 06/11/2023 - 11:20 AM FIELD 5 (GROUP B) CHAMPIONSHIP
7
3
Wiregrass Prospects
Tallahassee Heat
-vs- 06/11/2023 - 8:00 AM FIELD 4 (GROUP A) GM1
6
9
Rehobeth All Stars
DAL
-vs- 06/11/2023 - 9:40 AM FIELD 4 (GROUP A) GM2
10
9
5 Star National BLACK
Wiregrass Prospects
-vs- 06/11/2023 - 11:20 AM FIELD 4 (GROUP A) GM3
7
4
DAL
5 Star National BLACK
-vs- 06/11/2023 - 1:00 PM FIELD 4 (GROUP A) CHAMPIONSHIP

13U
Score
Game Date / Time Location
9
0
Triton Rays Blue
FSA Warriors
-vs- 06/10/2023 - 8:00 AM HARDY
4
10
USA Prime Panhandle
Eagles 13U
-vs- 06/10/2023 - 8:00 AM BREWTON
6
3
Triton Rays Blue
DOTHAN DODGERS 13U
-vs- 06/10/2023 - 9:40 AM HARDY
9
7
USA Prime Panhandle
WooSox
-vs- 06/10/2023 - 9:40 AM BREWTON
4
6
FSA Warriors
NWF Baseball
-vs- 06/10/2023 - 11:20 AM HARDY
4
3
Bay Rays
Eagles 13U
-vs- 06/10/2023 - 11:20 AM BREWTON
1
12
5 Star National Gold
WooSox
-vs- 06/10/2023 - 1:00 PM HARDY
3
3
Bay Rays
DOTHAN DODGERS 13U
-vs- 06/10/2023 - 1:00 PM BREWTON
2
12
5 Star National Gold
NWF Baseball
-vs- 06/10/2023 - 2:40 PM HARDY
2
7
DOTHAN DODGERS 13U
FSA Warriors
-vs- 06/11/2023 - 8:00 AM BREWTON (GROUP B) GM1
10
2
USA Prime Panhandle
5 Star National Gold
-vs- 06/11/2023 - 9:40 AM BREWTON (GROUP B) GM2
11
3
FSA Warriors
USA Prime Panhandle
-vs- 06/11/2023 - 11:20 AM BREWTON (GROUP B) CHAMPIONSHIP
4
5
Eagles 13U
WooSox
-vs- 06/11/2023 - 8:00 AM HARDY (GROUP A) GM1
6
5
NWF Baseball
Bay Rays
-vs- 06/11/2023 - 9:40 AM HARDY (GROUP A) GM2
14
0
Triton Rays Blue
WooSox
-vs- 06/11/2023 - 11:20 AM HARDY (GROUP A) GM3
5
6
NWF Baseball
Triton Rays Blue
-vs- 06/11/2023 - 1:00 PM HARDY (GROUP A) CHAMPIONSHIP

14U
Score
Game Date / Time Location
0
11
Prime 9 14u
Sandlot Legends 13U
-vs- 06/10/2023 - 9:00 AM NORTHCUTT
10
13
Prime 9 14u Red
Chaos
-vs- 06/10/2023 - 9:00 AM PITTMAN
1
9
Prime 9 14u
Canes Montgomery 14u- Boan
-vs- 06/10/2023 - 10:40 AM NORTHCUTT
0
8
Prime 9 14u Red
Maximum Elite Grays
-vs- 06/10/2023 - 10:40 AM PITTMAN
3
2
5 Star National Black
Sandlot Legends 13U
-vs- 06/10/2023 - 12:20 PM NORTHCUTT
3
11
Chaos
Clubhouse Baseball - Molino
-vs- 06/10/2023 - 12:20 PM PITTMAN
1
6
5 Star National Black
Canes Montgomery 14u- Boan
-vs- 06/10/2023 - 2:00 PM NORTHCUTT
2
9
Maximum Elite Grays
Clubhouse Baseball - Molino
-vs- 06/10/2023 - 2:00 PM PITTMAN
2
13
Chaos
Prime 9 14u
-vs- 06/11/2023 - 8:00 AM PITTMAN (GROUP B) GM1
20
0
Maximum Elite Grays
Prime 9 14u Red
-vs- 06/11/2023 - 9:40 AM PITTMAN (GROUP B) GM2
0
12
Prime 9 14u
Maximum Elite Grays
-vs- 06/11/2023 - 11:20 AM PITTMAN (GROUP B) CHAMPIONSHIP
9
5
Sandlot Legends 13U
Clubhouse Baseball - Molino
-vs- 06/11/2023 - 8:00 AM NORTHCUTT (GROUP A) GM1
4
6
Canes Montgomery 14u- Boan
5 Star National Black
-vs- 06/11/2023 - 9:40 AM NORTHCUTT (GROUP A) GM2
0
9
Sandlot Legends 13U
5 Star National Black
-vs- 06/11/2023 - 11:20 AM NORTHCUTT (GROUP A) CHAMPIONSHIP

15U
Score
Game Date / Time Location
4
1
Regulators 15U
Wiregrass Indians
-vs- 06/10/2023 - 8:00 AM HEADLAND
6
7
Wiregrass Indians
USA Prime Panhandle
-vs- 06/10/2023 - 9:40 AM HEADLAND
4
1
Regulators 15U
Cutters 15U
-vs- 06/10/2023 - 11:20 AM HEADLAND
11
2
USA Prime Panhandle
Crestview Yankees
-vs- 06/10/2023 - 1:00 PM HEADLAND
10
5
Panhandle Prime
Cutters 15U
-vs- 06/10/2023 - 2:40 PM HEADLAND
4
0
Panhandle Prime
Crestview Yankees
-vs- 06/10/2023 - 4:20 PM HEADLAND
13
2
USA Prime Panhandle
Crestview Yankees
-vs- 06/11/2023 - 8:00 AM HEADLAND (GM1)
4
0
Wiregrass Indians
Cutters 15U
-vs- 06/11/2023 - 9:40 AM HEADLAND (GM2)
4
1
Panhandle Prime
USA Prime Panhandle
-vs- 06/11/2023 - 11:20 AM HEADLAND (GM3)
7
1
Regulators 15U
Wiregrass Indians
-vs- 06/11/2023 - 1:00 PM HEADLAND (GM4)
11
5
Panhandle Prime
Regulators 15U
-vs- 06/11/2023 - 2:40 PM HEADLAND (CHAMPIONSHIP)

8U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
South Walton Hawks 8U 5-0-0 0-0-0 1 3
Alabama Outlaws 8U 3-1-0 0-0-0 2 1
Panhandle Hurricanes 3-1-0 0-0-0 3 2
Crush 7U 2-2-0 0-0-0 4 4
South Alabama Smoke 0-3-0 0-0-0 5 5
DSL 8U 0-3-0 0-0-0 6 6
Albany Xpress 0-3-0 0-0-0 7 7

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
6-10 Panhandle Hurricanes 11 South Alabama Smoke 0
6-10 Panhandle Hurricanes 13 DSL 8U 4
6-10 Crush 7U 11 South Alabama Smoke 10
6-10 Alabama Outlaws 8U 16 DSL 8U 1
6-10 South Walton Hawks 8U 15 Crush 7U 4
6-10 Albany Xpress 1 Alabama Outlaws 8U 11
6-10 Albany Xpress 2 South Walton Hawks 8U 18
6-11 South Walton Hawks 8U 15 DSL 8U 5
6-11 Panhandle Hurricanes 10 Albany Xpress 4
6-11 South Walton Hawks 8U 6 Panhandle Hurricanes 4
6-11 Crush 7U 10 South Alabama Smoke 6
6-11 Alabama Outlaws 8U 19 Crush 7U 4
6-11 South Walton Hawks 8U 5 Alabama Outlaws 8U 3

9U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Clubhouse Baseball 9u 4-0-0 0-0-0 1 2
NWF Tropics 3-1-0 0-0-0 2 1
TNR 1-2-0 0-0-0 3 3
South GA Gnats 1-3-0 0-0-0 4 4
Strikers 0-3-0 0-0-0 5 5

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
6-10 NWF Tropics 16 Strikers 3
6-10 NWF Tropics 12 South GA Gnats 4
6-10 Strikers 4 TNR 18
6-10 Clubhouse Baseball 9u 11 South GA Gnats 2
6-10 Clubhouse Baseball 9u 10 TNR 9
6-11 South GA Gnats 16 Strikers 6
6-11 Clubhouse Baseball 9u 9 TNR 6
6-11 NWF Tropics 9 South GA Gnats 6
6-11 Clubhouse Baseball 9u 11 NWF Tropics 1

10U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Clubhouse Baseball 10u Blue 4-1-0 0-0-0 1 5
Troy Boys 3-2-0 0-0-0 2 6
DAL 10U 2-1-0 0-0-0 3 1
Knuckleheads 13 2-1-0 0-0-0 4 2
South Georgia Select 2-1-0 0-0-0 5 3
5 Star National Gold 2-1-0 0-0-0 6 4
MASH 3-1-0 0-0-0 7 7
Rehobeth All Stars 1-3-0 0-0-0 8 8
DSL 10U 0-3-0 0-0-0 9 9
Lake Boyz 1-3-0 0-0-0 10 10
Tridents Baseball Club 0-3-0 0-0-0 11 11

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
6-10 5 Star National Gold 6 DSL 10U 5
6-10 DAL 10U 15 Tridents Baseball Club 0
6-10 5 Star National Gold 12 Lake Boyz 3
6-10 DAL 10U 9 Troy Boys 5
6-10 DSL 10U 2 South Georgia Select 11
6-10 Tridents Baseball Club 3 MASH 13
6-10 Lake Boyz 1 Knuckleheads 13 12
6-10 Clubhouse Baseball 10u Blue 6 Troy Boys 7
6-10 Rehobeth All Stars 5 South Georgia Select 6
6-10 Clubhouse Baseball 10u Blue 13 MASH 4
6-10 Rehobeth All Stars 5 Knuckleheads 13 9
6-11 Lake Boyz 10 Tridents Baseball Club 2
6-11 Rehobeth All Stars 4 DSL 10U 3
6-11 MASH 12 Lake Boyz 7
6-11 Rehobeth All Stars 1 MASH 18
6-11 South Georgia Select 3 Troy Boys 4
6-11 5 Star National Gold 5 Clubhouse Baseball 10u Blue 11
6-11 Knuckleheads 13 6 Troy Boys 17
6-11 DAL 10U 5 Clubhouse Baseball 10u Blue 7
6-11 Troy Boys 4 Clubhouse Baseball 10u Blue 5

11U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
TC SELECT 4-0-0 0-0-0 1 1
East Coast Sox 11U 2-2-0 0-0-0 2 3
Sandlot Legends 1-2-0 0-0-0 3 2
5 Star National BLACK 0-3-0 0-0-0 4 4

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
6-10 TC SELECT 7 Sandlot Legends 3
6-10 TC SELECT 5 5 Star National BLACK 2
6-10 Sandlot Legends 11 East Coast Sox 11U 5
6-10 5 Star National BLACK 4 East Coast Sox 11U 7
6-11 Sandlot Legends 2 East Coast Sox 11U 5
6-11 TC SELECT 8 5 Star National BLACK 7
6-11 East Coast Sox 11U 5 TC SELECT 8

12U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
DAL 4-0-0 0-0-0 1 3
5 Star National BLACK 3-1-0 0-0-0 2 1
Rehobeth All Stars 2-1-0 0-0-0 3 2
Wiregrass Prospects 2-2-0 0-0-0 4 4
Tallahassee Heat 1-2-0 0-0-0 5 5
USA Prime Panhandle 2-2-0 10-2-0 6 9
Dothan National 1-3-0 0-0-0 7 8
Winthrop 1-2-0 0-0-0 8 6
Crushers 0-3-0 0-0-0 9 7

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
6-10 Rehobeth All Stars 6 Crushers 1
6-10 DAL 8 Wiregrass Prospects 7
6-10 Rehobeth All Stars 10 USA Prime Panhandle 8
6-10 DAL 11 Tallahassee Heat 8
6-10 Crushers 8 Winthrop 9
6-10 Dothan National 4 Wiregrass Prospects 7
6-10 5 Star National BLACK 11 USA Prime Panhandle 8
6-10 Tallahassee Heat 13 Dothan National 1
6-10 5 Star National BLACK 15 Winthrop 0
6-11 Crushers 4 Dothan National 15
6-11 Winthrop 4 USA Prime Panhandle 22
6-11 Dothan National 4 USA Prime Panhandle 10
6-11 Wiregrass Prospects 7 Tallahassee Heat 3
6-11 Rehobeth All Stars 6 DAL 9
6-11 5 Star National BLACK 10 Wiregrass Prospects 9
6-11 DAL 7 5 Star National BLACK 4

13U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Triton Rays Blue 4-0-0 0-0-0 1 1
NWF Baseball 3-1-0 0-0-0 2 2
Bay Rays 1-1-1 0-0-0 3 3
WooSox 2-2-0 0-0-0 4 5
Eagles 13U 1-2-0 2-2-0 5 4
FSA Warriors 2-2-0 0-0-0 6 8
USA Prime Panhandle 2-2-0 2-8-0 7 6
DOTHAN DODGERS 13U 0-2-1 0-0-0 8 7
5 Star National Gold 0-3-0 0-0-0 9 9

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
6-10 Triton Rays Blue 9 FSA Warriors 0
6-10 USA Prime Panhandle 4 Eagles 13U 10
6-10 Triton Rays Blue 6 DOTHAN DODGERS 13U 3
6-10 USA Prime Panhandle 9 WooSox 7
6-10 FSA Warriors 4 NWF Baseball 6
6-10 Bay Rays 4 Eagles 13U 3
6-10 5 Star National Gold 1 WooSox 12
6-10 Bay Rays 3 DOTHAN DODGERS 13U 3
6-10 5 Star National Gold 2 NWF Baseball 12
6-11 DOTHAN DODGERS 13U 2 FSA Warriors 7
6-11 USA Prime Panhandle 10 5 Star National Gold 2
6-11 FSA Warriors 11 USA Prime Panhandle 3
6-11 Eagles 13U 4 WooSox 5
6-11 NWF Baseball 6 Bay Rays 5
6-11 Triton Rays Blue 14 WooSox 0
6-11 NWF Baseball 5 Triton Rays Blue 6

14U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
5 Star National Black 3-1-0 0-3-0 1 4
Sandlot Legends 13U 2-2-0 0-0-0 2 3
Canes Montgomery 14u- Boan 2-1-0 0-0-0 3 1
Clubhouse Baseball - Molino 2-1-0 0-0-0 4 2
Maximum Elite Grays 3-1-0 0-0-0 5 5
Prime 9 14u 1-3-0 0-0-0 6 7
Chaos 1-2-0 0-0-0 7 6
Prime 9 14u Red 0-3-0 0-0-0 8 8

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
6-10 Prime 9 14u 0 Sandlot Legends 13U 11
6-10 Prime 9 14u Red 10 Chaos 13
6-10 Prime 9 14u 1 Canes Montgomery 14u- Boan 9
6-10 Prime 9 14u Red 0 Maximum Elite Grays 8
6-10 5 Star National Black 3 Sandlot Legends 13U 2
6-10 Chaos 3 Clubhouse Baseball - Molino 11
6-10 5 Star National Black 1 Canes Montgomery 14u- Boan 6
6-10 Maximum Elite Grays 2 Clubhouse Baseball - Molino 9
6-11 Chaos 2 Prime 9 14u 13
6-11 Maximum Elite Grays 20 Prime 9 14u Red 0
6-11 Prime 9 14u 0 Maximum Elite Grays 12
6-11 Sandlot Legends 13U 9 Clubhouse Baseball - Molino 5
6-11 Canes Montgomery 14u- Boan 4 5 Star National Black 6
6-11 Sandlot Legends 13U 0 5 Star National Black 9

15U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Panhandle Prime 4-0-0 0-0-0 1 2
Regulators 15U 3-1-0 6-1-1 2 1
USA Prime Panhandle 3-1-0 0-0-0 3 3
Wiregrass Indians 1-3-0 0-0-0 4 4
Cutters 15U 0-3-0 0-0-0 5 5
Crestview Yankees 0-3-0 0-0-0 6 6

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
6-10 Regulators 15U 4 Wiregrass Indians 1
6-10 Wiregrass Indians 6 USA Prime Panhandle 7
6-10 Regulators 15U 4 Cutters 15U 1
6-10 USA Prime Panhandle 11 Crestview Yankees 2
6-10 Panhandle Prime 10 Cutters 15U 5
6-10 Panhandle Prime 4 Crestview Yankees 0
6-11 USA Prime Panhandle 13 Crestview Yankees 2
6-11 Wiregrass Indians 4 Cutters 15U 0
6-11 Panhandle Prime 4 USA Prime Panhandle 1
6-11 Regulators 15U 7 Wiregrass Indians 1
6-11 Panhandle Prime 11 Regulators 15U 5

Event Address: 300 TAYLOR RD, DOTHAN, AL 36303

Map and Directions Map and Directions

Weather:

DOTHAN WEATHER