Home | Membership | Age Calculator | Looking for a Team/Player? | Information / About Us | Team Insurance
Silver Slugger | Point Standings | World Series | Ring | TBUSA Rules | Contact Us | Login / Join

2021 NEW SEASON - BOLL WEEVIL BASH VI - ENTERPRISE, AL

HENDERSON SPORTS COMPLEX / ENTERPRISE, AL
September 26, 2020 through September 27, 2020

**2021 NEW SEASON BASEBALL SCHEDULE**  (ENTERPRISE, ALABAMA) 

ENTRY FEE: 7U-8U FREE, 9U-13U $325.   COME JOIN TBUSA.  LIMITED  SLOTS AVAILABLE DON'T WAIT AND MISS OUT REGISTER YOUR TEAM TODAY TO SAVE YOUR SPOT.  TEAMS MOVE UP IN AGE STARTING SEPTEMBER 1, 2020 FOR THE 2021 SEASON.


**GAME TIMES CST**

 

13U - NO STEEL CLEATS ON MOUND FIELD 3


**LOCATIONS** 

Rec. Center - 421 E. Lee Street, Enterprise, AL 36330 

 Donaldson Park - 301 N. Industrial Blvd., Enterprise, AL 36330

Enterprise High School Field - 301 N. Industrial Blvd., Enterprise, AL 36330  

  Henderson Park - 1901 Neil Metcalf Rd., Enterprise, Alabama 36330


7U - HENDERSON PARK

8U/9U/10U - REC. CENTER

11U/12U - HENDERSON AND DONALDSON

13U - HENDERSON

14U - DONALDSON PARK


 

Please note by playing in a TBUSA event teams, players, coaches, parents
and spectators do so on a volunteer basis. If you or any one associated
with your team is sick or has underlying health conditions please stay
home. Coach please relay this information to anyone associated with your
team that plans on attending the TBUSA event.

TBUSA will do our best to keep everyone safe.

TBUSA will be establishing some guidelines for tournament PLAY

TEAM GATE FEE $225 WILL BE ADDED TO TOURNAMENT ENTRY FEE. ALL FEES MUST BE PAID PRIOR TO TEAMS FIRST GAME (NO EXCEPTIONS). THERE WILL BE DESIGNATED TABLE AT THE ENTRANCE FOR ONE COACH OR TEAM MOM TO CHECK IN AND PAY.

ALL TBUSA STAFF AND UMPIRES WILL HAVE THEIR TEMPERATURES TAKEN EACH DAY
PRIOR TO PLAY

NO SPECTATORS OR PARENTS IN BLEACHERS THERE WILL BE DESIGNATED AREAS
ALONG THE FENCE WHERE TENTS OR CHAIRS CAN BE SET UP FOR SPECTATORS.
PLEASE TRY TO STAY WITH YOUR FAMILY DURING THE TOURNAMENT.

STAY SAFE - 6FT APART SIGNS WILL BE POSTED THROUGHOUT THE PARK.

BLEACHERS WILL BE DESIGNATED ONLY FOR THE TEAM PLAYERS AND COACHES PLAYING AT THAT DESIGNATED TIME ON THAT FIELD. NO OTHER TEAM MAY OCCUPY THAT BLEACHER UNTIL THE TEAM PLAYING HAS CLEARED THE AREA. COACHES LETS TRY TO KEEP HALF TEAM IN DUGOUT AND HALF IN THE BLEACHERS DURING EACH GAME. 

NO CATCHER EQUIPMENT SHOULD BE SHARED.

NO COMMUNITY WATER COOLERS IN DUGOUT.

NO HANDSHAKES OR AWARD CEREMONIES AFTER GAMES.

EACH TEAM WILL PROVIDE 2 NEW GAME BALLS BEFORE EACH GAME WITH TEAMS NAME
OR INITIALS FOR IDENTIFICATION AND HAVE OTHERS AVAILABLE IF NECESSARY.
EACH TEAM WILL PLAY DEFENSE WITH THEIR TEAMS DESIGNATED BASEBALLS EACH
INNING.

I KNOW THIS IS ALOT BUT LETS TRY OUR BEST SO WE CAN STAY SAFE AND
CONTINUE TO PLAY.

THANK YOU FOR YOUR PATIENCE.


Jerry Strauss
Travel Ball USA
https://www.TBUSATournaments.com 

 

COACHES ONLY (1) TEAM COOLER ALLOWED IN PARK.  

NO PERSONAL COOLERS ALLOWED IN PARK.  

NO PETS ALLOWED IN PARK. 

Tournament Entry Deadline:  September 23, 2020 at 6 pm CST 

Pay online or make checks payable to TBUSA. 

Saturday games will consist of pool play.  Seeding will be based on Saturdays performance leading into Sundays Championship with single elimination play.  Team trophies with individual awards for 1st and 2nd place teams in each age division.


7U
Team Name Age City, State
Traveling Eagles 7 Niceville, FL
Diamond Athletics 7 Enterprise, AL
Bombers 7 Ozark, AL
Trojans 7 Troy, AL

8U
Team Name Age City, State
5 Star National Buhler 8 Tifton, GA
Ozark Express 8 Ozark, AL
Dirtbags 8u 8 Enterprise, AL
Tallahassee Renegades 8U 8 Tallahassee, FL

9U
Team Name Age City, State
Tallahassee Renegades 9 Tallahassee, FL
Avengers 9U 9 Enterprise, AL
South Walton Hawks 9U 9 Santa Rosa Beach, FL
Traveling Eagles 9 Niceville, FL
Dirtbags 9U 9 Enterprise, AL
Dothan Dingers 9U 9 Dothan, AL
Troy Warriors 9u 9 Troy, AL
Wiregrass Wolverines 9 Dothan, AL

10U
Team Name Age City, State
Avengers 10u 10 Enterprise, AL
South Alabama Rattlers 10 Rehobeth, AL
Tallahassee Renegades 10 Tallahassee, FL

11U
Team Name Age City, State
Sandlot 11u 11 Apalachicola, FL
Southern Savage 11 Ozark, AL
SC Select 11 Dothan, AL
Ballerz 11 Panhandle, FL
South Walton Hawks 11u 11 Destin, FL
Traveling Eagles 11 Niceville, FL
5 Star National Lassetter 11 Tifton, GA

12U
Team Name Age City, State
South Walton Hawks 12U 12 Santa Rosa Beach, FL
Southern Flames 12 Enterprise, AL
Wave Baseball 12U 12 Gulf Breeze, FL
Diamond Athletics 12 Enterprise, AL
Southen Closers 12 Dothan, AL
Camp-84 12 Andalusia, AL
Regulators 12U 12 dothan, AL
5 Star National Gowdy/Grubbs 12 Tifton, GA
Tallahassee Bombers 12 Tallahassee, FL
Powermill 12 Tallahassee, FL

13U
Team Name Age City, State
Pirates Baseball 13 Sneads, FL
Tallahassee Tomahawks 13 Tallahassee, FL
Chaos 13 Enterprise, AL
5 Star National Martin 13 Tifton, GA
Tallahassee Bombers 13 Tallahassee, FL

14U
Team Name Age City, State
Bucks Baseball 14 DeFuniak Springs, FL
Alabama Select 14u 14 Greenbow, AL
5 Star National Haynes 14 Tifton, GA

15U
No teams have registered for this age group.

16U
No teams have registered for this age group.

17U
No teams have registered for this age group.

18U
No teams have registered for this age group.

Print Brackets

7U
Score
Game Date / Time Location
-
-
Diamond Athletics
Bombers
-vs- 09/26/2020 - 8:00 AM F2 (HENDERSON)
-
-
Trojans
Diamond Athletics
-vs- 09/26/2020 - 9:20 AM F2 (HENDERSON)
-
-
Bombers
Traveling Eagles
-vs- 09/26/2020 - 10:40 AM F2 (HENDERSON)
-
-
Trojans
Traveling Eagles
-vs- 09/26/2020 - 12:00 PM F2 (HENDERSON)
-
-
Seed 2
Seed 3
-vs- 09/27/2020 - 8:00 AM F2 (GM1) HENDERSON
-
-
Seed 1
Seed 4
-vs- 09/27/2020 - 9:20 AM F2 (GM2) HENDERSON
-
-
Winner Game 1
Winner Game 2
-vs- 09/27/2020 - 10:40 AM F2 (HENDERSON) CHAMPIONSHIP

8U
Score
Game Date / Time Location
-
-
5 Star National Buhler
Dirtbags 8u
-vs- 09/26/2020 - 8:00 AM F6 (REC CENTER)
-
-
5 Star National Buhler
Ozark Express
-vs- 09/26/2020 - 9:20 AM F6 (REC CENTER)
-
-
Dirtbags 8u
Tallahassee Renegades 8U
-vs- 09/26/2020 - 10:40 AM F6 (REC CENTER)
-
-
Ozark Express
Tallahassee Renegades 8U
-vs- 09/26/2020 - 12:00 PM F6 (REC CENTER)
-
-
Seed 2
Seed 3
-vs- 09/27/2020 - 8:00 AM F6 (GM1) REC CENTER
-
-
Seed 1
Seed 4
-vs- 09/27/2020 - 9:20 AM F6 (GM2) REC CENTER
-
-
Winner Game 1
Winner Game 2
-vs- 09/27/2020 - 10:40 AM F6 (REC CENTER) CHAMPIONSHIP

9U
Score
Game Date / Time Location
-
-
South Walton Hawks 9U
Dothan Dingers 9U
-vs- 09/26/2020 - 8:00 AM F4 (REC CENTER)
-
-
Dirtbags 9U
Tallahassee Renegades
-vs- 09/26/2020 - 8:00 AM F5 (REC CENTER)
-
-
South Walton Hawks 9U
Avengers 9U
-vs- 09/26/2020 - 9:40 AM F4 (REC CENTER)
-
-
Dirtbags 9U
Traveling Eagles
-vs- 09/26/2020 - 9:40 AM F5 (REC CENTER)
-
-
Dothan Dingers 9U
Troy Warriors 9u
-vs- 09/26/2020 - 11:20 AM F4 (REC CENTER)
-
-
Wiregrass Wolverines
Tallahassee Renegades
-vs- 09/26/2020 - 11:20 AM F5 (REC CENTER)
-
-
Traveling Eagles
Troy Warriors 9u
-vs- 09/26/2020 - 1:00 PM F4 (REC CENTER)
-
-
Wiregrass Wolverines
Avengers 9U
-vs- 09/26/2020 - 1:00 PM F5 (REC CENTER)
-
-
Seed 6
Seed 7
-vs- 09/27/2020 - 8:00 AM F5 (GM1) GROUP B (REC CENTER)
-
-
Seed 5
Seed 8
-vs- 09/27/2020 - 9:40 AM F5 (GM2) GROUP B (REC CENTER)
-
-
Winner Game 1
Winner Game 2
-vs- 09/27/2020 - 11:20 AM F5 (GROUP B) CHAMPIONSHIP
-
-
Seed 2
Seed 3
-vs- 09/27/2020 - 8:00 AM F4 (GM1) GROUP A (REC CENTER)
-
-
Seed 1
Seed 4
-vs- 09/27/2020 - 9:40 AM F4 (GM2) GROUP A (REC CENTER)
-
-
Winner Game 1
Winner Game 2
-vs- 09/27/2020 - 11:20 AM F4 (GROUP A) CHAMPIONSHIP

10U
Score
Game Date / Time Location
-
-
South Alabama Rattlers
Avengers 10u
-vs- 09/26/2020 - 8:00 AM F3 (REC CENTER)
-
-
Avengers 10u
Tallahassee Renegades
-vs- 09/26/2020 - 9:40 AM F3 (REC CENTER)
-
-
South Alabama Rattlers
Tallahassee Renegades
-vs- 09/26/2020 - 11:20 AM F3 (REC CENTER)
-
-
Seed 2
Seed 3
-vs- 09/26/2020 - 1:00 PM F3 (REC CENTER) GM1
-
-
Seed 1
Winner Game 1
-vs- 09/26/2020 - 2:40 PM F3 (REC CENTER) CHAMPIONSHIP

11U
Score
Game Date / Time Location
-
-
5 Star National Lassetter
South Walton Hawks 11u
-vs- 09/26/2020 - 8:00 AM F1 (DONALDSON)
-
-
SC Select
Ballerz
-vs- 09/26/2020 - 8:00 AM F2 (DONALDSON)
-
-
5 Star National Lassetter
Ballerz
-vs- 09/26/2020 - 9:40 AM F1 (DONALDSON)
-
-
SC Select
South Walton Hawks 11u
-vs- 09/26/2020 - 9:40 AM F2 (DONALDSON)
-
-
Traveling Eagles
Sandlot 11u
-vs- 09/26/2020 - 11:20 AM F1 (DONALDSON)
-
-
Southern Savage
Sandlot 11u
-vs- 09/26/2020 - 1:00 PM F1 (DONALDSON)
-
-
Traveling Eagles
Southern Savage
-vs- 09/26/2020 - 2:40 PM F1 (DONALDSON)
-
-
Seed 4
Seed 5
-vs- 09/27/2020 - 8:00 AM F1 (GM1) DONALDSON
-
-
Seed 3
Seed 6
-vs- 09/27/2020 - 8:00 AM F2 (GM2) DONALDSON
-
-
Seed 1
Winner Game 1
-vs- 09/27/2020 - 9:40 AM F1 (GM3) DONALDSON
-
-
Seed 2
Seed 7
-vs- 09/27/2020 - 9:40 AM F2 (GM4) DONALDSON
-
-
Winner Game 2
Winner Game 4
-vs- 09/27/2020 - 11:20 AM F2 (GM5) DONALDSON
-
-
Winner Game 3
Winner Game 5
-vs- 09/27/2020 - 1:00 PM F1 (DONALDSON) CHAMPIONSHIP

12U
Score
Game Date / Time Location
-
-
South Walton Hawks 12U
Southern Flames
-vs- 09/26/2020 - 8:00 AM F1 (HENDERSON)
-
-
5 Star National Gowdy/Grubbs
Camp-84
-vs- 09/26/2020 - 8:00 AM F4 (HENDERSON)
-
-
South Walton Hawks 12U
Powermill
-vs- 09/26/2020 - 9:40 AM F1 (HENDERSON)
-
-
5 Star National Gowdy/Grubbs
Diamond Athletics
-vs- 09/26/2020 - 9:40 AM F4 (HENDERSON)
-
-
Camp-84
Southern Flames
-vs- 09/26/2020 - 11:20 AM F1 (HENDERSON)
-
-
Tallahassee Bombers
Southen Closers
-vs- 09/26/2020 - 11:20 AM F2 (DONALDSON)
-
-
Wave Baseball 12U
Diamond Athletics
-vs- 09/26/2020 - 11:20 AM F4 (HENDERSON)
-
-
Regulators 12U
Southen Closers
-vs- 09/26/2020 - 1:00 PM F2 (DONALDSON)
-
-
Powermill
Wave Baseball 12U
-vs- 09/26/2020 - 1:00 PM F4 (HENDERSON)
-
-
Tallahassee Bombers
Regulators 12U
-vs- 09/26/2020 - 2:40 PM F2 (DONALDSON)
-
-
Seed 9
Seed 10
-vs- 09/27/2020 - 8:00 AM F1 (GM1) GROUP B (HENDERSON)
-
-
Seed 7
Seed 8
-vs- 09/27/2020 - 9:40 AM F1 (GM2) GROUP B (HENDERSON)
-
-
Seed 6
Winner Game 1
-vs- 09/27/2020 - 11:20 AM F1 (GM3) GROUP B (HENDERSON)
-
-
Winner Game 2
Winner Game 3
-vs- 09/27/2020 - 1:00 PM F1 (GROUP B) CHAMPIONSHIP
-
-
Seed 4
Seed 5
-vs- 09/27/2020 - 8:00 AM F4 (GM1) GROUP A (HENDERSON)
-
-
Seed 2
Seed 3
-vs- 09/27/2020 - 10:40 AM F4 (GM2) GROUP A (HENDERSON)
-
-
Seed 1
Winner Game 1
-vs- 09/27/2020 - 11:20 AM F4 (GM3) GROUP A (HENDERSON)
-
-
Winner Game 2
Winner Game 3
-vs- 09/27/2020 - 1:00 PM F4 (GROUP A) CHAMPIONSHIP

13U
Score
Game Date / Time Location
-
-
5 Star National Martin
Pirates Baseball
-vs- 09/26/2020 - 8:00 AM F3 (HENDERSON)
-
-
5 Star National Martin
Tallahassee Tomahawks
-vs- 09/26/2020 - 9:40 AM F3 (HENDERSON)
-
-
Tallahassee Bombers
Pirates Baseball
-vs- 09/26/2020 - 11:20 AM F3 (HENDERSON)
-
-
Tallahassee Tomahawks
Chaos
-vs- 09/26/2020 - 1:00 PM F3 (HENDERSON)
-
-
Chaos
Tallahassee Bombers
-vs- 09/26/2020 - 2:40 PM F3 (HENDERSON)
-
-
Seed 4
Seed 5
-vs- 09/27/2020 - 8:00 AM F3 (GM1) HENDERSON
-
-
Seed 2
Seed 3
-vs- 09/27/2020 - 9:40 AM F3 (GM2) HENDERSON
-
-
Seed 1
Winner Game 1
-vs- 09/27/2020 - 11:20 AM F3 (GM3) HENDERSON
-
-
Winner Game 2
Winner Game 3
-vs- 09/27/2020 - 1:00 PM F3 (HENDERSON) CHAMPIONSHIP

14U
Score
Game Date / Time Location
-
-
5 Star National Haynes
Alabama Select 14u
-vs- 09/26/2020 - 8:00 AM ENTERPRISE HIGH SCHOOL
-
-
5 Star National Haynes
Bucks Baseball
-vs- 09/26/2020 - 9:40 AM ENTERPRISE HIGH SCHOOL
-
-
Alabama Select 14u
Bucks Baseball
-vs- 09/26/2020 - 11:20 AM ENTERPRISE HIGH SCHOOL
-
-
Seed 2
Seed 3
-vs- 09/27/2020 - 9:00 AM EHS (GM1)
-
-
Seed 1
Winner Game 1
-vs- 09/27/2020 - 10:40 AM EHS (CHAMPIONSHIP)

7U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Seed 4 0-0-0 0-0-0
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Bombers 0-0-0 0-0-0
Trojans 0-0-0 0-0-0
Traveling Eagles 0-0-0 0-0-0
Diamond Athletics 0-0-0 0-0-0

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
9-26 Diamond Athletics - Bombers -
9-26 Trojans - Diamond Athletics -
9-26 Bombers - Traveling Eagles -
9-26 Trojans - Traveling Eagles -
9-27 Seed 2 - Seed 3 -
9-27 Seed 1 - Seed 4 -
9-27 Winner Game 1 - Winner Game 2 -

8U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Seed 4 0-0-0 0-0-0
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Dirtbags 8u 0-0-0 0-3-0
Ozark Express 0-0-0 0-6-0
Tallahassee Renegades 8U 0-0-0 3-1-0
5 Star National Buhler 0-0-0 0-0-0

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
9-26 5 Star National Buhler - Dirtbags 8u -
9-26 5 Star National Buhler - Ozark Express -
9-26 Dirtbags 8u - Tallahassee Renegades 8U -
9-26 Ozark Express - Tallahassee Renegades 8U -
9-27 Seed 2 - Seed 3 -
9-27 Seed 1 - Seed 4 -
9-27 Winner Game 1 - Winner Game 2 -

9U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Seed 8 0-0-0 0-0-0
Seed 5 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Seed 4 0-0-0 0-0-0
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Seed 7 0-0-0 0-0-0
Seed 6 0-0-0 0-0-0
Tallahassee Renegades 0-0-0 0-0-0
Dirtbags 9U 0-0-0 0-0-0
Dothan Dingers 9U 0-0-0 0-0-0
Avengers 9U 0-0-0 0-0-0
Traveling Eagles 0-0-0 0-0-0
Wiregrass Wolverines 0-0-0 0-0-0
Troy Warriors 9u 0-0-0 0-0-0
South Walton Hawks 9U 0-0-0 0-0-0

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
9-26 South Walton Hawks 9U - Dothan Dingers 9U -
9-26 Dirtbags 9U - Tallahassee Renegades -
9-26 South Walton Hawks 9U - Avengers 9U -
9-26 Dirtbags 9U - Traveling Eagles -
9-26 Dothan Dingers 9U - Troy Warriors 9u -
9-26 Wiregrass Wolverines - Tallahassee Renegades -
9-26 Traveling Eagles - Troy Warriors 9u -
9-26 Wiregrass Wolverines - Avengers 9U -
9-27 Seed 6 - Seed 7 -
9-27 Seed 5 - Seed 8 -
9-27 Winner Game 1 - Winner Game 2 -
9-27 Seed 2 - Seed 3 -
9-27 Seed 1 - Seed 4 -
9-27 Winner Game 1 - Winner Game 2 -

10U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Avengers 10u 0-0-0 2-1-0
Tallahassee Renegades 0-0-0 0-0-0
South Alabama Rattlers 0-0-0 0-0-0

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
9-26 South Alabama Rattlers - Avengers 10u -
9-26 Avengers 10u - Tallahassee Renegades -
9-26 South Alabama Rattlers - Tallahassee Renegades -
9-26 Seed 2 - Seed 3 -
9-26 Seed 1 - Winner Game 1 -

11U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Seed 7 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 5 0-0-0 0-0-0
Winner Game 3 0-0-0 0-0-0
Winner Game 4 0-0-0 0-0-0
Seed 6 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Ballerz 0-0-0 1-3-0
SC Select 0-0-0 3-1-0
South Walton Hawks 11u 0-0-0 3-1-0
Traveling Eagles 0-0-0 0-0-0
Sandlot 11u 0-0-0 0-3-0
Seed 5 0-0-0 0-0-0
Seed 4 0-0-0 0-0-0
Southern Savage 0-0-0 0-0-0
5 Star National Lassetter 0-0-0 0-0-0

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
9-26 5 Star National Lassetter - South Walton Hawks 11u -
9-26 SC Select - Ballerz -
9-26 5 Star National Lassetter - Ballerz -
9-26 SC Select - South Walton Hawks 11u -
9-26 Traveling Eagles - Sandlot 11u -
9-26 Southern Savage - Sandlot 11u -
9-26 Traveling Eagles - Southern Savage -
9-27 Seed 4 - Seed 5 -
9-27 Seed 3 - Seed 6 -
9-27 Seed 1 - Winner Game 1 -
9-27 Seed 2 - Seed 7 -
9-27 Winner Game 2 - Winner Game 4 -
9-27 Winner Game 3 - Winner Game 5 -

12U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Seed 6 0-0-0 0-0-0
Seed 8 0-0-0 0-0-0
Winner Game 3 0-0-0 0-0-0
Seed 4 0-0-0 0-0-0
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Seed 5 0-0-0 0-0-0
Seed 7 0-0-0 0-0-0
Seed 10 0-0-0 0-0-0
Powermill 0-0-0 0-0-0
Camp-84 0-0-0 0-0-0
5 Star National Gowdy/Grubbs 0-0-0 0-0-0
Southern Flames 0-0-0 0-3-0
Diamond Athletics 0-0-0 0-0-0
Tallahassee Bombers 0-0-0 0-0-0
Seed 9 0-0-0 0-0-0
Regulators 12U 0-0-0 2-2-0
Wave Baseball 12U 0-0-0 0-0-0
Southen Closers 0-0-0 2-2-0
South Walton Hawks 12U 0-0-0 0-0-0

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
9-26 South Walton Hawks 12U - Southern Flames -
9-26 5 Star National Gowdy/Grubbs - Camp-84 -
9-26 South Walton Hawks 12U - Powermill -
9-26 5 Star National Gowdy/Grubbs - Diamond Athletics -
9-26 Camp-84 - Southern Flames -
9-26 Tallahassee Bombers - Southen Closers -
9-26 Wave Baseball 12U - Diamond Athletics -
9-26 Regulators 12U - Southen Closers -
9-26 Powermill - Wave Baseball 12U -
9-26 Tallahassee Bombers - Regulators 12U -
9-27 Seed 9 - Seed 10 -
9-27 Seed 7 - Seed 8 -
9-27 Seed 6 - Winner Game 1 -
9-27 Winner Game 2 - Winner Game 3 -
9-27 Seed 4 - Seed 5 -
9-27 Seed 2 - Seed 3 -
9-27 Seed 1 - Winner Game 1 -
9-27 Winner Game 2 - Winner Game 3 -

13U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 3 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Seed 5 0-0-0 0-0-0
Tallahassee Tomahawks 0-0-0 0-0-0
Pirates Baseball 0-0-0 1-2-0
Tallahassee Bombers 0-0-0 0-0-0
Chaos 0-0-0 4-0-0
Seed 4 0-0-0 0-0-0
5 Star National Martin 0-0-0 0-0-0

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
9-26 5 Star National Martin - Pirates Baseball -
9-26 5 Star National Martin - Tallahassee Tomahawks -
9-26 Tallahassee Bombers - Pirates Baseball -
9-26 Tallahassee Tomahawks - Chaos -
9-26 Chaos - Tallahassee Bombers -
9-27 Seed 4 - Seed 5 -
9-27 Seed 2 - Seed 3 -
9-27 Seed 1 - Winner Game 1 -
9-27 Winner Game 2 - Winner Game 3 -

14U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Alabama Select 14u 0-0-0 0-0-0
Bucks Baseball 0-0-0 1-2-0
5 Star National Haynes 0-0-0 0-0-0

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
9-26 5 Star National Haynes - Alabama Select 14u -
9-26 5 Star National Haynes - Bucks Baseball -
9-26 Alabama Select 14u - Bucks Baseball -
9-27 Seed 2 - Seed 3 -
9-27 Seed 1 - Winner Game 1 -

Event Address: 1901 NEIL METCALF RD., ENTERPRISE, AL 36330

Map and Directions Map and Directions

Weather: